Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena
Blog > Komentarze do wpisu

Skarga i propaganda

Nie będę się rozczulał nad własnymi enuncjacjami, gdyż ilość komentarzy jest poniekąd żałosna, a poziom zachowuje tylko ilość dziennych wejść. Rozumiem, że to wymowne milczenie? Skoro tak bardzo chcecie czytać o polityce macie drodzy czytelnicy taki kwiatek, BTW ważki do przemyślenia przed udaniem się do urn wyborczych przed czekającą nas kolejną wolną elekcją:

"W Kamieniu Pomorskim, 15-tysięcznej gminie na Pomorzu Zachodnim przez 4 lata od 1990 do 1994 roku rządziła prawica. Burmistrzem był Stefan Oleszczuk z Unii Polityki Realnej.

Jest on zwolennikiem hasła: „gmina jest bogata bogactwem obywateli, a nie budżetu”. Po przejęciu przez niego władzy zredukowano przede wszystkim liczbę urzędników w urzędzie gminy o ponad połowę (z 57 do 27). Zreorganizowano także pracę w ten sposób, że zlikwidowano różne wydziały, a określone prace były przydzielane konkretnym osobom, które odpowiadały za wykonanie zadań. Jednocześnie w związku ze zwiększeniem obowiązków, urzędnikom gminnym podniesiono pensje.

Gmina zaczęła wydawać pieniądze tylko na cele, które służyły wszystkim mieszkańcom: oczyszczalnia ścieków, kanalizacja, wodociągi, oświetlenie uliczne, linie energetyczne, drogi i chodniki, uzbrojenie terenu. Natomiast zaprzestano dotować „działaczy” sportowych, kulturalnych, wyjazdy i goszczenie różnych delegacji, opiekę społeczną, żłobki, przedszkola, ponieważ są to potrzeby natury prywatnej, indywidualnej, a tymczasem „budżet gminy – czyli pieniądze wszystkich podatników – ma służyć jak najszerszemu gronu tych podatników, a nie spełniać „duchowe” czy „intelektualne” zachcianki co poniektórych”


(...)

"Oleszczuk postanowił sprywatyzować mieszkania komunalne, ponieważ uważał, że niesprawiedliwe jest, by podatnicy dopłacali do utrzymania mieszkań niektórych uprzywilejowanych mieszkańców. Ponadto twierdził, że prywatni właściciele będą lepiej o nie dbali."


Całość tego bardzo interesującego tekstu znajduje się na stronie Korespondent.pl

Oprócz tego bardzo interesujący tekst pochodzący z książki p. Oleszuka znajduje się tu. Polecam!

Na koniec proponuje spojrzeć na poniższy obrazek i posilić się tekstem Tomasza Cukiernika z Wprost nr
1241 (24 września 2006):


poniedziałek, 16 października 2006, andrzy

Polecane wpisy

  • Prowincjonalizm?

    Ogromnego zaskoczenia doznałem wczoraj (może dlatego, że był to piątek trzynastego?) słuchając rano radiowej "Trójki". W środku sympatycznej audycji,

  • Podatek pogłówy i system podatkowy

    Nowy minister finansów, Stanisław Kluza w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" tako rzecze: "Uważam, że dzisiaj likwidacja PIT jest niemożliwa. Przy

  • Dopłat i igrzysk

    Statystyki spadają, a w Polsce zmiana za zmianą. "Najpopularniejszy polski polityk", jak określają K azimierza Marciniewicza główne polskie media, m

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor