Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena
Blog > Komentarze do wpisu

Jak mądrze pracować?

Należałoby się zastanowić jak pracować mądrze i skutecznie, a nie tylko ciężko. Sama ciężka praca nie jest gwarantem sukcesu, zamożności i satysfakcji, tak jak brak pracy. Można byłoby pokusić się o takie stwierdzenie, że aby praca przyniosła wymierny skutek powinna być obliczona na trwałość wykonania i przyszłość.

To nie praca czyni wolnym, tylko brak konieczności pracowania. To praca powinna nam służyć, a nie my pracy. Wolność, zarówno jak prawo własności, które wiążą się ze sobą, należy zdefiniować negatywnie. Wolnością jest to, co nie jest przymusem. Własność jest to wszystko to, co mi wolno poza tym, czego mi nie wolno (definicja Bartolusa de Saxoferrato).

Poniższa sympatyczna anegdota pokazuje schemat, w którym jak na dłoni widać różnicę między pracą dla samej pracy oraz pracą obliczoną na trwałość i przyszłość. To, czego nie rozumie klasa próżniacza, która żyje na koszt podatnika. To czego nie rozumieją ludzie nauczeni w państwowej szkole jak pracować ciężko i oddawać ponad połowę swoich dochodów na rzecz różnej maści dobroczyńców ludzkości.

Jeśli masz otwarty umysł - obejrzyj poniższy film. Bajka dla dzieci w każdym wieku.

PS. Polecam nową audycję Kamila Cebulskiego i Jana Fijora -  Komentarz Alternatywny.

poniedziałek, 08 czerwca 2009, andrzy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: dex, *.dynamic.chello.pl
2014/08/19 15:19:50
Jak pracować lepiej i efektywniej? Po prostu, to co możesz zrobisz dobrze, zrób najlepiej jak potrafisz. Tutaj znalazłem iście pouczającą i inspirującą historię na ten temat: www.sebby.pl/2013/07/16/jak-pracowac-efektywnie-i-madrze/
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor