Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena
Blog > Komentarze do wpisu

Na jakim papierze drukujemy mapy, kalendarze i starodruki?

Wiele razy zdarzyło mi się usłyszeć pytanie - "a właściwie co to znaczy starodruk?" oraz "na jakim papierze są drukowane?". Myślę, że to właściwa chwila i moment, żeby w pełni na to pytanie odpowiedzieć.

Wszystkie Mapy, Kalendarze, Starodruki dostępne w sklepie Świat Starodrukow są drukowane na specjalnym papierze pergaminowym, a ponadto ręcznie składane i oprawiane w mosiężne drążki.

kliknij tu aby zobaczyć więcej

Papier pergaminowy – specjalna odmiana papieru, produkowana w celu nadania mu odporności na wilgoć oraz tłuszcze (zarówno zwierzęce jak i mineralne). Stosowany jest jako materiał opakowaniowy oraz do szeregu celów technicznych (np. przekładki w transformatorach i kondensatorach). Z wyglądu przypomina trochę pergamin, stąd też taka jego potoczna nazwa.

Papier otrzymuje się w wyniku pergaminizowania zwykłego papieru, dzięki czemu traci on strukturę włóknistą na rzecz znacznie bardziej zwartej. Efektem tego jest także gładka powierzchnia i lekko przezroczysty, mętno-szklisty wygląd. Papier taki trudniej się drze, chociaż łatwiej pęka podczas zginania. Gramatura papieru wynosi zazwyczaj 40 do 80 g/m².

piątek, 28 września 2012, andrzy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/11/30 12:20:09
Bardzo ciekawy wpis :) Generalnie szukałem informacji o tym jak w na przestrzeni ostatnich 500 lat stało złoto, cena (gram) srebra itp., ale akurat mnie te mapy zainteresowały. Mam kilka map w domu bo moja dziewczyna je kolekcjonuje i własnie coś kiedyś o tych pergaminach mówiła.. teraz to bardziej ogarniam ;) dzięki :D
-
Gość: drukarniainternetowa24h, *.dynamic.gprs.plus.pl
2013/01/11 15:37:32
Świetny i bardzo pomocny tekst! Dobrze jest znać się na technikach drukarskich, żeby nie zepsuć efektu. Pozdrawiam.
-
tektura-falista
2013/01/21 17:18:51
Wpis ciekawy, mysleliscieo drukowaniu na tekturze o wysokiej gramaturze i małej szerokosci ?
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor