Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena
niedziela, 23 listopada 2008

"Po wielu latach Bóg spojrzał znów na ziemie i stwierdził, że się bardzo źle dzieje. Ludzie byli zepsuci i skłonni do przemocy, więc postanowił znów zesłać potop i zniszczyć ludzkość. Ale przedtem zawołał Noego i powiedział:

- "Zbuduj arkę z drzewa cedrowego, tak jak wtedy: 300 łokci długa, 50 łokci szeroka, 30 łokci wysoka. Zabierz żonę i dzieci, i z każdego gatunku zwierząt po parze. A za 6 tygodni ześle wielki deszcz"

Noe nie był zachwycony - znów 40 dni deszczu, 150 dni bez wygód na barce, bez telewizora i z tymi wszystkimi zwierzętami - ale był posłuszny i obiecał spełnić wymagania Boga. Po 6 tygodniach zaczęło padać dzień i noc. Noe siedział w ogródku i płakał, bo nie miał arki.

Bóg wychylił się z nieba i zapytał:

- "Dlaczego nie spełniłeś mojego rozkazu?"

Noe odpowiedział:

- "Panie, coś mi uczynił? Jako pierwsze musiałem złożyć podanie o budowę. W urzędzie myśleli, że chcę budować stajnie dla baranów. Potem nie podobała im się architektura - za wymyślna dla baranów, a w budowę statku na lądzie nie chcieli wierzyć.

Także wymiary nie znalazły poparcia, bo dziś nikt nie wie, jaką miarą jest łokieć. Po przedłożeniu nowych planów dostałem znów odmowę, bo budowa stoczni w terenie zamieszkanym jest niedozwolona. Po kupnie odpowiedniej działki zaczęły się nowe kłopoty.

W tej chwili np. chodzi o to, ze w planach nie są uwzględnione systemy do gaszenia w czasie pożaru. Na moja uwagę, że będę przecież otoczony wodą, przysłali mi psychiatrę powiatowego. Kiedy psychiatra upewnił się, że jednak buduje statek, zadzwonili do mnie z województwa, żeby mi uświadomić, że na transport statku do morza będzie potrzebne nowe zezwolenie, a będzie o nie trudno, bo minister podał się do dymisji.

Kiedy powiedziałem, że statku nie muszę transportować, bo będzie i tak otoczony woda, kazali mi z ministerstwa marynarki wojennej, według przepisów unii, złożyć podanie do Brukseli w ośmiu odbitkach i trzech urzędowych językach o zezwolenie na zalanie terenów zamieszkałych.

Z drzewa cedrowego musiałem też zrezygnować - nie wolno go już ze względów ekologicznych sprowadzać. Próbowałem kupić tutejsze drzewo, ale nie dostałem tej ilości ze względu na przepis o ochronie środowiska, najpierw musiałbym zadbać o sadzenie drzew zastępczych.

Na moja wzmiankę o tym, że i tak będzie potop i nie opłaca się tu sądzić żadnych drzew, przysłali mi nowego psychiatrę, tym razem z województwa.

Krótko mówiąc - dałem kilka łapówek, kupiłem drzewo, znalazłem nawet cieśli do budowy, ale oni najpierw utworzyli związki zawodowe. Kiedy się okazało, że nie mogę ich płacić wg. taryfy, to rozpoczęli strajk, tak, że budowa arki znów się odwlekła.

W międzyczasie zacząłem sprowadzać zwierzęta. Tylko ze wmieszał się związek ochrony zwierząt i zabronił mi (zarządzenie unii europejskiej Nr 733/6/987) transportu jeleni w okresie rykowiska. Poza tym musiałem podąć cel transportu tych zwierząt, jestem na stronie 22 pierwszego formularza z 47, moi adwokaci sprawdzają, czy przepisy dotyczące królików obejmują również zające.

A działacze z Greenpeace wskazali na konieczność specjalnego urządzenia do pozbycia się gnoju i innych odpadów pochodzących z hodowli zwierząt. Panie Boże, teraz jeszcze podał mnie mój sąsiad do sadu, twierdząc, że buduje prywatne Zoo bez zezwolenia.

Moje nerwy są zszarpane, nie mogę spać, arka nie gotowa, a ty już zesłałeś deszcz."

W tej chwili przestało padać, wyszło słońce i tęcza. Noe spojrzał w niebo i powiedział:

- "Czyżbyś się Boże rozmyślił i nie chcesz już zniszczyć ludzkości?"

Bóg odpowiedział:

- " Nie trzeba. To załatwi biurokracja "."

Źródło: BiznesForum

wtorek, 18 listopada 2008
poniedziałek, 17 listopada 2008

Przymus określonego zachowania jest traktowany przez nas dwójnasób. Możemy się z nim zgodzić i ulec mu bez głębszej refleksji bądź nie. Jeśli się na określony przymus nie zgadzamy w wielu sytuacjach, w których przymus jest wynikiem dobrowolnej decyzji (np. pójście do pracy i przymus płacenia składek na ubezpieczenie społeczne) możemy go ominąć.

Kiedy idziemy do pracy uświadamiamy sobie, że z reguły to, co dostajemy jest zwykle znacząco za mało w proporcji do naszego mniemania o tym, co wypracowaliśmy. Przejawia się to tym, że nasze wynagrodzenie jest pożerane przez różnego rodzaju potrzeby i obowiązki, które względem państwa (w pierwszej kolejności), siebie lub rodziny trzeba wypełnić.

Z natury zachłanni chcemy mieć więcej, szybciej, ładniej, taniej i lepiej.  Z natury leniwi chemy mieć łatwiej, w mniej męczący sposób i najlepiej mało nas absorbujący, acz bardzo wydajny w sensie zadowolenia jakie chcemy otrzymać. Oprócz tego z natury również źli, nie obchodzi nas poświęcenie jakiego ktoś dokonał by nam tego dostarczyć, nie przejmujemy się trudnościami jakie był przeszedł oraz nie rozumiemy jak wiele dobra nam dostarcza by nas zaspokoić.

Standard złota - Jedyny sposób na powrót do realności

Jeden z powodów tego, iż mamy poczucie nie spełnienia i nie wykorzystania wszelakich możliwości jakie stwarza nam życie jest to, że w oparciu o powyższe naturalne cechy i skłonności ludzkie, oddajemy państwu dobrowolnie szczęście jakie płynie z podejmowania w pełni wolnych wyborów w zamian za iluzję bezpieczeństwa i opieki. Machinie, która żeruje na naszych naturalnych słabościach - lenistwie, zachłanności i potrzebie bezpieczeństwa.

Rząd pragnie naszego dobra - a my go mamy tak mało.

To, czym jest współczesny pieniądz jest efektem naszych słabości przy jednoczesnym braku zrozumienia oczywistości ludzkiego działania (ekonomii). Jego wartość wprost wynika z tego, iż godzimy się na system, w którym to nie my decydujemy w pełni o tym, co chcemy robić i na co wydawać nasze pieniądze.

Krasnym przykładem tegoż jest z życia wzięty przetarg ogłoszony przez ZUS (Zawsze Ukradną Składkę) dotyczący 130.000 sztuk dyskietek 1.44 MB. Pomijając przypuszczenie czy ktoś normalny używa w celach biznesowych takiej ilości dyskietek HD, jest kwestia wartości tego zamówienia.

Prosty rachunek:

1,44MB*130.000 = 187200 MB = 187,2 GB

130.000*0,50 gr (najniższa znaleziona w sieci cena dyskietki) = 65.000 zł 

Cena 200 GB HDD - 200-400 zł

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze problem z okreśLENIEM kto wydaje lepiej swoje własne pieniądze (które notabene pełnią funkcję towaru) zapraszam do mnie. Gwarantuję, że jeśli odda mi do dyspozycji 50 procent swoich dochodów, to wydam je w najszczerszych celach na niego wypłacając sobie za przysługę marne 25 procent (i jakoż zadowolę go najlepiej jak potrafię!).

Nieruchomość - bez wkładu własnego
środa, 12 listopada 2008
niedziela, 02 listopada 2008

"Art Laffer, twórca znanej krzywej, okazuje się ekonomistą od siedmiu boleści odwołującym się do suchych wskaźników, nie potrafiącym przewidzieć najbliższej przyszłości. Przegrywa z reprezentantem ośrodku Misesa... który przewidział ten kryzys." Artus Katusha.

wtorek, 28 października 2008

Jak już zapewnę zwróciliście uwagę na Blogu sporo ostatnio się dzieje. Głównym tego powodem jest wzmożona praca umysłowa i chęć odnalezienia skutecznego i niebanalnego złotego środka. To dopiero początek realizacji wymarzonego celu - wolności finansowej. Każdy dzień przynosi nowe możliwości. Umysł staje się otwarty jak nigdy przedtem. Zatem - do dzieła!

Pergamena - Kalendarze, Mapy, Starodruki

Działam jako Promotor i Przedstawiciel Regionalny tej firmy. Nie ukrywam, że najlepszą formą prezentacji naszych produktów byłoby krótkie spotkanie, pozwalające obejrzeć te dzieła z bliska, toteż w razie zainteresowania proszę o kontakt.  Gorąco zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Pozdrawiam!

niedziela, 26 października 2008

Ciąg dalszy powieści "Inny Biegun".

Zasady jakimi kierował się ten człowiek z punktu widzenia ograniczeń matrix'a były zupełnie nie do zaakceptowania, a kiedy ktoś poważył się je złamać robił to na tyle nie umiejętnie, że nie był w stanie osiągnąć takich doznań jak wyżej wymieniony (w.w.). Cała siła ducha i charakter opierały się na zahartowananiu w trudnościach i niepowodzeniach, a świadomość w określaniu i realizacji stawianych celów oraz ciąłej praktyce z wykorzystaniem uwag mistrzów fachu, prowadziła go - bez spoczynku. W prostych słowach: prowadził nieustannie rozwijanie zdolności interpersonalnych i progresję osobowości.

Niezbędną kwestią było dla w.w. zdanie sobie sprawy, że zakazy, konwenanse, limity, ograniczenia, szyderstwa, ironie losu i znaki można łamać, rozgryzać, przeżuwać i wypluwać, przełykać i wydalać, obdrapywać tylko i wyłącznie po to, aby osiągnąć przyjemność.

Zwierzyna - świadoma czy nie?
Zwierzyna - świadoma czy nie?

Jedyne ograniczenia kiełkują w głowie, a podlewają je wszyscy: najbliższa rodzina i przyjaciele, koledzy i dalecy znajomi. A oprócz tego w grę wchodzą: ruchy, decyzje i łączenie faktów.

Rozum to cecha, która przede wszystkim odróżnia człowieka od zwierzęcia. Automatyka działań, jak praca przy taśmie produkcyjnej lub każdym innym etacie czy rutynowe wykonywanie tych samych czynności są w stanie pomóc człowiekowi w sytuacjach ekstremalnych. (Uwaga! Banał!) Mimo to, mogą również zaszkodzić. Automatyka wyłącza myślenie, a ono wraz z rozumem włącza procesy kulturotwórcze i pozwala jednostkom obdarzonym wyższą zdolnościa szybszego i sprawniejszego decydowania na określanie społecznych ram wspólnego pożycia. Nie oznacza to jednak, że ów jednostki wybitne wkraczają i obcują w tych samych ramach. Wchodzą w nie tylko wtedy, kiedy chcą upolować zwierzynę nieświadomą progresji lub świadomą zwierzęcych potrzeb. 

sobota, 25 października 2008
Na poniższej prezentacji możecie zobaczyć alternatywy zachowań społecznych związanych z inteligencją finansową na przykładzie CZERWONEGO SZCZURKA. Pouczającej zabawy :)
 
poniedziałek, 20 października 2008

Wydaje się Wam, że wszystko już wiecie na temat obecnego kryzysu na rynkach finansowych?

Grubo się mylicie!

Wystarczy popatrzeć na poniższy obrazek a wszystko stanie się jasne jak jasny gwint.

No to frugo!Jakieś wnioski?

Krótko i treściwie - literalnie!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor