Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena

Marketing internetowy

sobota, 28 sierpnia 2010

Niepoprawny Wyborca przedstawia:

"Reklama przy okazji"

(za Najlepsza Reklama Dla Twojego Biznesu)

Wiele lat temu powstała koncepcja reklamy przy okazji.

Nie tylko kojarzenie z kimś atrakcyjnym (ponętna kobieta lub przystojny mężczyzna) czy sytuacją (uśmiechnięta rodzina), ale również na przykład
piękny krajobraz lub artystyczne wykonany produkt, może wywołać pozytywne skojarzenie z czymś zupełnie nie związanym z naszą reklamą.

Egzemplifikacją może być tu wyjątkowo okraszona ornamentami mapa Polski:

kliknij tutaj aby zobaczyć w większej rozdzielczości

Na ile jest to skuteczne?

Jeśli wykorzystamy to jako prezent po udanej transakcji albo wręczymy komuś kogo lubimy z jakiejś okazji coś nieszablonowego, nawet jeśli to będzie unikatowy standard – czyli dobry alkohol, wówczas zainstalujemy w jego głowie, a także każdego kto to zobaczy – kotwicę emocjonalną.

Co to znaczy?

Określone skojarzenie czegoś zajmującego uwagę i wywołującego zainteresowanie z nami samymi, naszą firmą lub tym, na czym nam zależy.

Jest to o tyle ciekawe, że można wywołać taki efekt niskim kosztem.

Więcej ciekawych pomysłów na skuteczny nośnik informacji znajdziesz poniżej:

wtorek, 06 lipca 2010

Andrzej Gołębiewski przedstawia:

sekretne narzędzie skutecznego marketingu w internecie...

Do czego potrzebny mi jest AUTORESPONDER ?

Więc chcesz zarabiać w internecie? Zacznijmy zatem od najważniejszego narzędzia w tym względzie.

Autoresponder jest to niezbędna sprawa dla każdego, kto pretenduje do działalności w internecie, która ma mu przynieść dochód. Jest to rzecz fundamentalna, aby mieć swoją własną listę osób, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli, chcą czytać to,  co mamy im do zaoferowania.

Zatrzymaj swoje myśli na moment. Odpowiedz sobie na pytanie - co najbardziej lubisz w internecie, a czego najbardziej nie lubisz?

Czy czasem nie lubisz dostawać za darmo czegoś cennego? Coś za co normalnie musiałbyś zapłacić, niezależnie czy to jest nowy krążek Twojego ulubionego zespołu muzycznego czy też artykuły, materiały lub też wreszcie wartościowe porady w sprawach, które są na daną chwilę dla Ciebie istotne.

Autoresponder służy właśnie do tego celu. Jest pojazdem w rozdawaniu osobom zainteresowanym zaganieniem, na którym się dobrze znasz, Twojej wiedzy i porad.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie, autoresponder to konieczność.

Z mojego doświadczenia wiem, że najlepsze są profesjonalne systemy mailingowe, które są płatne jednorazowo lub za roczną opłatą abonamentową. Gorąco rekomenduję właśnie taką metodę przygody. Dlaczego taką? Zupełnie inaczej wygląda Twoja praca, kiedy zainwestowałeś w swoje narzędzie pracy, niż jak dostałeś je za darmo.

Jednak Ty lubisz dostawać za darmo wartościowe rzeczy! Jednak czy gdybyś nie miał internetu to miałbyś możliwość korzystać z jego dobrodziejstw? Niezależnie czy Ty płacisz za internet czy nie, ktoś to robi. Internet jest Twoim profesjonalnym narzędziem do czerpania różnorodnej satysfakcji, tak samo jak autoresponder do zarabiania pieniędzy.

Zaprzągnij te dwa narzędzia do ciężkiej pracy dla Ciebie, najlepiej już teraz. Po prostu załóż swój własny autoresponder, rozdaj ludziom coś cennego i niepowtarzalnego za darmo, czym zyskasz ich sympatię i buduj swoją listę adresową.

W ten sposób Ci ludzie Cię polubią.

Nie pochwalam piractwa, jednak kto z nas nie czuje sympatii do twórców serwisów umożliwiających nam bezpłatne pobieranie interesujących nas filmów lub muzyki oraz osób udostępniających te pliki?

Stwórz krótki kurs, w którym podzielisz się w interesujący sposób czymś na czym się znasz lub czymś, co Cię pasjonuje. Zrobisz to zgodnie z zasadą AIDA, czyli Attention (zdobycie uwagi), Interest (zdobycie zainteresowania), Desire (wywołanie pożądania zapisania się na listę, w celu otrzymania konkretnej korzyści), Action (wyraźne wskazanie akcji, którą ma podjąć osoba zapisująca się na kurs).

Do kursów internetowych jak najbardziej sprawdzi się darmowy autoresponder Freebot.pl, który również bardzo polecam.

Jeśli masz sugestie o czym mam napisać następnym razem lub masz pytanie dotyczące tego artykułu, umieść je w komentarzu. Przeczytam wszystkie i na wszystkie odpowiem.

Tymczasem, do dzieła!

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor