Biznes, Skuteczny Marketing, Mapy, Kalendarze, Starodruki, Produkty Reklamowe Pergamena

Promuj!

czwartek, 10 października 2013

Kalendarze 2014 z nadrukiem reklamowym

od Pergamena i SwiatStarodrukow.pl

Kliknij, zobacz i zaopatrz się w swoje kalendarze z dedykowanym nadrukiem reklamowym.

ULOTKA kalendarze 2014 swiatstarodrukowPL

skarbiec skarbiec_zegar wladcow_polskich wynalazki zwoj_secesja zielnik zamki_rzeczypospolitej zaglowiec inicjal podroznicy zwoj_standard nabiurkowy_przywodcy leonardo hymn_polski_pilsudski kalendarz_z_zegarem grunwald hymn_polski_dabrowski  alchemik

http://starodruki.files.wordpress.com/2013/10/ksiazkowy.png

piątek, 28 września 2012

Wiele razy zdarzyło mi się usłyszeć pytanie - "a właściwie co to znaczy starodruk?" oraz "na jakim papierze są drukowane?". Myślę, że to właściwa chwila i moment, żeby w pełni na to pytanie odpowiedzieć.

Wszystkie Mapy, Kalendarze, Starodruki dostępne w sklepie Świat Starodrukow są drukowane na specjalnym papierze pergaminowym, a ponadto ręcznie składane i oprawiane w mosiężne drążki.

kliknij tu aby zobaczyć więcej

Papier pergaminowy – specjalna odmiana papieru, produkowana w celu nadania mu odporności na wilgoć oraz tłuszcze (zarówno zwierzęce jak i mineralne). Stosowany jest jako materiał opakowaniowy oraz do szeregu celów technicznych (np. przekładki w transformatorach i kondensatorach). Z wyglądu przypomina trochę pergamin, stąd też taka jego potoczna nazwa.

Papier otrzymuje się w wyniku pergaminizowania zwykłego papieru, dzięki czemu traci on strukturę włóknistą na rzecz znacznie bardziej zwartej. Efektem tego jest także gładka powierzchnia i lekko przezroczysty, mętno-szklisty wygląd. Papier taki trudniej się drze, chociaż łatwiej pęka podczas zginania. Gramatura papieru wynosi zazwyczaj 40 do 80 g/m².

sobota, 04 września 2010

Niepoprawny Wyborca przedstawia:

"Co wiesz o prawie własności?"

Rewelacyjny i konkretny wykład o prawie własności przeprowadzony z humorem przez autora świetnych opracowań z prawa rzymskiego, prof. Uniwersytetu Gdańskiego - Władysława Rozwadowskiego.

Dlaczego w polskim kodeksie cywilnym art. 140 definiujący prawo własności to bełkot intelektualny? Obejrzyj całość i poznaj odpowiedź!

niedziela, 18 kwietnia 2010

Nawet google wie o istnieniu Niepoprawnego Wyborcy - kim on jest ?

sobota, 13 lutego 2010

Jak szybko i łatwo ściągać filmy z YouTube ?

Zauważyłem, że wielu ludzi o to pyta. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.

Poradnik ma charakter ŁOPATOLOGICZNY i nawet kot Twojego sąsiada po jego przeczytaniu będzie potrafił ściągać filmy z YouTube.

Jest na to kilka sposobów. Dziś przedstawię ten, z którego sam korzystam.

Główną jego zaletą jest jego PROSTOTA. Oprócz tego nie musicie ściągać żadnych specjalnych toolbarów ani programów, wklejać linków w puste pola.

Przykład:

1. Mamy sobie link:

http://www.youtube.com/watch?v=XCjxATbiF6I

Chcemy go ściągnąć i wgrać sobie na komórkę w formie 3gp (oszczędna kompresja) lub mp3.

2. Dodajemy do linku KICK w takiej formie:

http://www.KICKyoutube.com/watch?v=XCjxATbiF6I

3. Klikamy na pasku zadań jeden z formatów, w którym chcemy ściągnąć film (do wyboru mp4, flv, hd, 3gp, iphone, psp, mp3, gif). Uwaga! W tym sposobie nie ściągniemy filmu w formacie avi ani mpg - aby kickyoutube mogło istnieć musieli chwilowo wyłączyć tą opcję.

4. Klikamy zielony guzik "GO!" i czekamy aż zamieni się w niebieski "DOWN".

5. Naciskamy prawym z myszy i wybieramy opcję "Zapisz element dolecowy jako.."

6. Wybieramy miejsce, w którym zapisujemy plik, czekamy aż zostanie zassany i możemy się nim cieszyć na twardym dysku naszego komputera! Hurra! Właśnie ściągnąłeś film z YouTube!


Dygresja:

Moim skromnym zdaniem KICKyoutube.com jest sympatyczniejszy od serwisu KeepVid, w którym mamy co prawda większe możliwości jeśli chodzi o źródło pobierania filmów, ale tylko w formacie mp4 i flv.

Przy okazji:

KeepVid.com jest serwisem, który umożliwia ściąganie filmów i muzyki z takich serwisów jak:

  • YouTube
  • GoogleVideo
  • Break.com
  • iFilm
  • Putfile
  • Dailymotion
  • Metacafe
  • Music.com
  • Myspace
  • kilkunastu innych

Podsumowanie:

Ja osobiście wybieram KICKyoutube.com, choć indywidualny wybór należy do Was.

wtorek, 15 września 2009

Wyborca.blox.pl przedstawia epilog:

Właściwa wytrwałość - co to za potwora?

Przy użyciu jakich metod działania możemy wzmacniać i utrwalać naszą właściwą wytrwałość?

Jeśli chcesz abym pomógł rozwinąć się Twoim pasjom, postawić słuszny i właściwy cel oraz stać się odważnym - zapisz się na bezpłatny kurs, który pokaże Tobie jak w praktyczny, nie teoretyczny sposób tego dokonać.

Zgadzam się z Polityką Prywatności

 

piątek, 31 lipca 2009

Kredo optymisty

Obiecaj sobie, że

Będziesz tak silny, że nic nie zmąci Twojego spokoju ducha.

Będziesz rozmawiał o zdrowiu, szczęściu i dobrobycie z każdą osobą, którą spotkasz.

Postarasz się, żeby każdy Twój przyjaciel poczuł się wyjątkowy.

Będziesz tryskał optymizmem i szukał dobrych stron każdej sytuacji.

Będziesz zawsze myślał o najlepszym, pracował dla najlepszych i oczekiwał najlepszego.

Będziesz tak samo entuzjastyczny wobec sukcesów innych ludzi, jak wobec własnych.

Zapomniasz o błędach z przeszłości i skupisz się na tym, co chcesz osiągnąć w przyszłości.

Zachowasz pogodę ducha bez względu na okoliczności i obdarzysz uśmiechem każdego, kogo spotkasz na Twojej drodze.

Skupisz się na udoskonalaniu siebie tak bardzo, że nie będziesz miał już czasu na krytykowanie innych.

Będziesz zbyt pogodny, żeby się martwić, zbyt szlachetny, żeby się złościć, zbyt silny, żeby się bać i zbyt szczęśliwy by myśleć o kłopotach.

Będziesz myślał dobrze o sobie i ogłaszał ten fakt całemu światu - nie głośnymi słowami, lecz wspaniałymi czynami.

Będziesz żył w przekonaniu, że cały świat jest po Twojej stronie, jeśli tylko pozostaniesz wierny temu, co jest w Tobie najlepsze.

"Kredo optymisty" zostało opublikowane poraz pierwszy w 1912 roku, w książce Christiana D. Larsona zatytułowanej "Your Forces and How To Use Them". Skróconej wersji "Kreda.." używają członkowie Optimist International - międzynarodowej grupy ludzi, który zmieniają świat na lepsze.

PS. Wizualizacja Kreda Optymisty w języku angielskim - kliknij tutaj.

czwartek, 30 lipca 2009

Jak działa Wszechświat?

"Jeżeli dziś rano obudziłeś się bardziej zdrowy niż chory, jesteś większym szczęśliwcem niż milion ludzi, którym nie uda się dożyć końca tego tygodnia.

Jeżeli w Twojej lodówce jest jedzenie, masz w co się ubrać, gdzie mieszkać i spać, jesteś bogatszy niż 75 procent ludzi na świecie.

Jeżeli masz pieniądze w banku lub portfelu, należysz do 8 procent najbogatszych ludzi na świecie.

Jeżeli chodzisz z podniesioną głową, masz uśmiech na twarzy i jesteś naprawdę wdzięczny za wszystko co posiadasz, jesteś szczęśliwcem, ponieważ większość ludzi tego nie robi, mimo że by mogła."

Autor nieznany.

"Każdy, kto zajmował się poważnie pracą naukową w dowolnej dziedzinie, wie, że nad wejściem do bram świątyni wiedzy wyryte są słowa:

Musisz mieć wiarę."

Max Planck,

laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1918 r.

czwartek, 11 czerwca 2009

Frederic Bastiat - "Prawo":

Bastiat - Prawo

Instynkt samozachowawczy i ulepszanie siebie są powszechnymi aspiracjami wśród wszystkich ludzi. I jeśli każdy miałby możność używania nieograniczonych swoich zdolności i wolnego rozporządzania owocami swojej pracy, postęp społeczny byłby nieustający, nieprzerwany, i niewyczerpany.

Ale istnieje także inna tendencja, która jest powszechna wśród ludzi. Jeśli mogą, chcą żyć i rozwijać się kosztem innych. To nie jest nie przemyślane oskarżenie. Ani też nie poczęło się z przygnębionego i nieprzychylnego nastawienia. Roczniki historii dają świadectwo tej prawdzie:  nieustające wojny, masowe przymusowe migracje, religijne prześladowania, powszechne niewolnictwo, nieuczciwość w handlu, i monopole.

To nieszczęsne pragnienie ma swój początek w samej naturze człowieka – w tym prymitywnym, powszechnym, i nie dającym się powstrzymać instynkcie, który pobudza go do zaspokojenia swoich pragnień najmniejszym wysiłkiem.

Człowiek może żyć i zaspokoić swoje potrzeby tylko przez nieprzerwaną pracę; przez nieustanne stosowanie swoich zdolności do naturalnych zasobów. Ten proces jest źródłem własności.

Ale jest też prawda, że człowiek może żyć i zadowolić swoje potrzeby przez zawładnięcie i skonsumowanie produktu pracy innych. Ten proces jest początkiem grabieży.

Teraz, skoro człowiek z natury ma skłonności unikania trudu – i skoro praca jest trudem sama w sobie – to pociąga za sobą, że ludzie uciekną się do grabieży kiedykolwiek grabież jest łatwiejsza niż praca. Historia ukazuje to całkiem jasno. I w tych okolicznościach, ani religia ani moralne nakazy nie mogą tego zatrzymać.

Kiedy, zatem grabież ustanie? Grabież zatrzyma się kiedy stanie się bardziej trudna [kosztowna] i bardziej niebezpieczna niż praca.

Jest oczywiste, zatem, że właściwym celem prawa jest użycie siły jego kolektywnej władzy dla zatrzymania tej nieszczęsnej tendencji do grabieży zamiast pracy. Wszystkie środki postępowania prawa powinny chronić własność i karać grabież.

Ale, ogólnie, prawo ustanawia jeden człowiek lub jedna klasa ludzi. I skoro prawo nie może działać bez sankcji i poparcia dominującej władzy, ta władza musi być powierzona tym, którzy ustanawiają prawa.

Ten fakt, połączony z nieszczęsną tendencją, która znajduje się w sercu człowieka, zaspokojenia swoich pragnień najmniejszym wysiłkiem, wyjaśnia prawie całkowite zdeprawowanie prawa. W ten sposób jest łatwo zrozumieć jak prawo zamiast zwalczać niesprawiedliwość, stało się niepokonanym obrońcą niesprawiedliwości. Jest łatwo zrozumieć dlaczego prawo jest użyte przez ustawodawcę dla zniszczenia w różnych stopniach wśród reszty ludzi, ich osobistą niezależność przez niewolnictwo, ich wolność przez ucisk, i ich własność przez grabież. To jest robione dla korzyści osoby, która ustanawia prawa, i w proporcji do władzy którą posiada.

PS. Książkę można bez opłat pobrać ze strony Instytutu Misesa.

poniedziałek, 02 lutego 2009
Jest to zapis fenomenalnego koncertu polskiego zespołu Riverside - Live in Amsterdam. Widowisko trwa prawie dwie godziny, więc przygotujcie się na intensywne doznania z okazji takiego rarytasu. Nie znajdziesz tego zapisu nigdzie indziej. Muzyka najwyższych lotów. Jakość koncertu jest bardzo wysoka zarówno pod względem wizualnym jak też słuchowym. Odpal klip~!
EDIT: Strona Fabchannel.com, na której znajdował się zapis koncertu Live at Paradiso została zamknięta, a w internecie zostały jedynie szczątki tego co było na niej dostępne. Na stronie Riverside.art.pl można nabyć DVD z tego koncertu. Naprawdę warto. Poniżej umieszczam tutorial.


 
1 , 2 , 3
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Niepoprawny Wyborca w katalogu Gwiazdor